روش فعال کردن حالت safe mode

فعال کردن حالت safe mode

فعال کردن حالت safe mode


حالت safe Mode اندروید چیست؟

قبل از اینکه به سراغ روش فعال سازی سیف مود برویم، بهتر است کمی درباره آن توضیح دهیم. در این حالت سیستم عامل به طور خودکار همه برنامه های متفرقه ای که در پس زمینه در حال اجرا هستند را می بندد و تنها اجازه اجرای برنامه های پیش فرض را می دهد. در نتیجه این کار سرعت گوشی به میزان قابل توجهی بالا می رود و شما می توانید بدون هیچ مشکلی از گوشی خود استفاده کنید.
یکی از اصلی ترین کاربردهای حالت safe Mode این است که می توانید از طریق آن اشکالات ناشی از برنامه های تازه نصب شده را متوجه شوید. اگر بعد از نصب چند برنامه به صورت همزمان احساس کردید که گوشی تان کمی کند شده است یا خیلی زیاد هنگ می کند و این مشکل در حالت سیف مود وجود ندارد، می توانید یکی یکی برنامه ها را به صورت موقت مسدود کنید تا برنامه مشکل دار پیدا شود.

فعال کردن حالت Safe mode

برای فعال کردن حالت ایمن گوشی های اندرویدی، ابتدا دکمه‌ی پاور را بزنید و گوشی را خاموش کنید. سپس، بعد از خاموش شدن کامل گوشی، دکمه‌ی پاور و دکمه‌ی کاهش صدا را همزمان با هم، فشار دهید و نگه دارید تا گوشی شما روشن شود. زمانی که لوگوی سامسونگ بالا آمد و گوشی در حالت safe mode بوت شد، می‌توانید دکمه‌ها را رها کنید. در بیشتر گوشی ‌های سامسونگ، دکمه‌ی پاور در سمت راست و دکمه‌ی کاهش صدا در سمت چپ قرار دارد.

پس از انجام این مراحل، می‌توانید عبارت Safe mode را در گوشه‌ی پایین سمت چپ صفحه نمایش گوشی ببینید. در حالت safe mode، می‌توانید مشکلات زیادی را بررسی کنید و دلایل آن را بشناسید. برای یافتن منشا مشکلات، در گوشی خود بچرخید و از ویژگی های مختلف آن استفاده کنید. به این صورت، می توانید بفهمید مشکلی که در حالت عادی، گوشی شما با آن مواجه شده است، مربوط به کدام برنامه است.

فعال کردن حالت safe mode

فعال کردن حالت safe mode

خارج شدن از حالت Safe mode

برای خارج شدن از حالت ایمن گوشی های اندرویدی، 3 روش وجود دارد که برای انجام همه آن‌ها، باید گوشی به طور کامل ری ‌استارت شود.

  1. در روش اول، باید دکمه‌ پاور و دکمه‌ کم کردن صدای گوشی را به مدت ۵ ثانیه و همزمان با هم دیگر فشار دهید و نگه دارید تا گوشی ری ‌استارت شود.
  2. در روش دوم، باید دکمه‌ی پاور را نگه‌ دارید و گزینه‌ی Restart را که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، انتخاب کنید.
  3. در روش سوم، نوار بالای صفحه نمایش را پایین بکشید تا پنل نوتیفیکیشن گوشی برای شما باز شود و به آن دسترسی پیدا کنید. نوتیفیکیشن Safe mode is on را انتخاب کنید و گزینه‌ Turn Off را انتخاب کنید تا گوشی ری ‌استارت شود.

اگر گوشی شما پس از ری‌ استارت شدن، از حالت ایمن خارج نشود، ممکن است به دلیل آسیب دیدن دکمه‌ کاهش صدای گوشی شما باشد.
بوت کردن گوشی در حال safe Mode یکی از راه حل های سریع و اغلب موثر برای پیدا کردن برنامه های مخرب و حل مشکلات گوشی است. معمولا برای این کار کافی است که در این حالت برنامه های تازه سیستم خود را یکی یکی حذف کنید تا منشا مشکل را پیدا کنید. بعد از ریستارت کردن گوشی مشاهده می کنید که دیگر تاخیر یا لگی وجود نخواهد داشت. نحوه فعال کردن حالت safe Mode گوشی نیز بسیار راحت است و با چند روش ساده می توانید آن را انجام دهید؛ اما اگر مشکل برطرف نشد بهتر است بخش های سخت افزاری یا مدیریتی سیستم عامل را بررسی کنید تا بتوانید به راحتی منشا آن را بیابید.

بدون دیدگـــاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی